„Królowa Dzikich Pszczół” na Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku

Po raz kolejny bierzemy udział w Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku. Tym razem zapraszamy na wydarzenie „Królowa Dzikich Pszczół”.

Jest to wydarzenie łączące działania z obszaru muzyki, tańca i sztuki opowiadania historii (storytelling), z warsztatem ekologicznym, które adresujemy do wielopokoleniowej społeczności Milanówka – dzieci, dorosłych i seniorów. Lejtmotywem spotkania będą dzikie owady zapylające i ich znaczenie dla ekosystemu Milanówka, jak i nas samych, oraz potrzeba i sposoby ochrony tych najmniejszych mieszkańców naszego miasta i ich udomowionych kuzynów – pszczół miodnych.
Opowieści w muzycznej aranżacji skrzypiec, nykel arpa i bębna, inspirowane m.in. książką „Pszczoły” Piotra Sochy, pokażą, jak ważną rolę odgrywały pszczoły w kulturze od czasów starożytności po czasy nam współczesne. Dowiemy się z nich również, jak powstaje miód i jakie są zwyczaje pszczół. Nauczymy się również kilku starożytnych tańców korowodowych, w swojej symbolice i choreografii nawiązujących do tańca pszczół.
Podczas warsztatów ekologicznych uczestnicy poznają gatunki owadów zapylających, które żyją w Milanówku. Wspólnie będziemy odkrywać, co im zawdzięczamy w naszym codziennym życiu i dlaczego są tak ważne dla ekosystemu naszego miasta. Wspólnie zbudujemy hotel dla dzikich zapylaczy, który po zakończeniu Festiwalu zostanie przetransportowany do parku „Zielony Dołek” w okolice niedawno założonego Społecznego Ogrodu Miejskiego.
Spotkanie poprowadzą:
Beata Frankowska-Patrzykont – opowiadaczka,
Joanna Miś-Skrzypczak – ekolożka,
Olena Yeremenko – muzyczka.

Ogród: ul. Parkowa 9, Milanówek

10 czerwca, 2016, godz. 17.00

„Królowa Dzikich Pszczół” to zadanie publiczne współfinansowane ze środków przyznanych przez Burmistrza Miasta Milanówka w ramach Otwartego Konkursu Ofert 2016.